СУМИ. Архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій звершив чин відспівування військовослужбовців, загиблих в зоні АТО

IMG_24099 вересня архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій звершив відспівування загиблих в зоні бойових дій АТО військовослужбовців Сумського реактивного артилерійського полку. Під час панахиди, яку за рішенням Сумської міської ради було відправлено біля Сумського театру ім. М.С.Щепкіна, Сумському Архіпастирю співслужили священики обласного центра. Архієпископ Євлогій звернувся до учасників траурних заходів із словами співчуття та надії, втішаючи рідних, близьких, однополчан, а також закликав до спільної молитви за новопреставленими воїнами-сумчанами.

З благословення владики полковий священик протоієрей Євгеній Феденко відбув на центральне міське кладовище, де відспівані воїни із усіма військовими почестями були поховані.

Нажаль, представники окремих політичних сил у ці скорботні дні намагалися штучно створити напругу. Архієпископу Євлогію за двадцять хвилин до початку заупокійного богослужіння надійшло настійливе прохання відмінити богослужіння на тій підставі, що нібито переважна більшість родичів загиблих бажає, щоб відспівування провели представники іншої, «патріотичної» конфесії. Тоді Владика Євлогій прибув до театру, де проводились траурні заходи, та звернувся особисто до кожної родини загиблих із запитанням, чи може він відспівати загиблих. Жодного заперечення Владика не отримав. Люди сказали, що вони хотіли, щоб саме Владика Євлогій відспівав їхніх рідних. Знаючи з перших вуст волевиявлення рідних, Сумський Преосвященний разом із духовенством звершили заупокійну молитву. Ніяких порушень громадського спокою, всупереч пересторогам політичних діячів, під час траурних заходів не сталося. Переважна більшість присутніх на театральній площі під час панахиди брала участь у спільній молитві. Сумчани дякували Архіпастирю за батьківську турботу та християнське співчуття.

Прес-служба Сумської єпархії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *